SKI AREÁL DLOUHOŇOVICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká lyžařská střediska si nevedou špatně

Teplota venku klesá. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Kam ale v zimě vyrazit? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Začalo se jezdit na jednotné skipasy, lanovky v česku rychle přibývají a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Zlepšení jde vidět, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Kam ale jet, když do ČR nechci? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 29.11.
Zataženo
-1°C
-2°C
Úterý
30.11.2021
Sněžení
0°C
1°C
Středa
1.12.2021
Déšť
4°C
4°C
Čtvrtek
2.12.2021
Zataženo
4°C
-1°C