SKI AREÁL DLOUHOŇOVICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde najít nejkvalitnéjší informace o lyžování v ČR?

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud ano, jen o desetikoruny. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Lyžaři mohou jásat, nadcházející sezóna bude skvělá. V ČR je však ski areálů více než 300. Jak tedy vybrat to nejvhodnější?

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. Informací je v médiích poměrně hodně, né všechny jsou ale stejně kvalitní. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Druhou možností je internet. Zpravodajských webů je spousta. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od malých kopečků s jedním vlekem až ty po největší lyžařské komplexy. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, obvykle však takovými, které pro víkendový výlet znát vůbec nepotřebujete. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 29.11.
Sněžení
-2°C
-1°C
Úterý
30.11.2021
Sněžení
-1°C
2°C
Středa
1.12.2021
Déšť
4°C
4°C
Čtvrtek
2.12.2021
Zataženo
4°C
-1°C