SKI AREÁL DLOUHOŇOVICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Co všechno můžete obdivovat na Českokrumlovsku?

Jihočeské město Český Krumlov patří bez diskuse k největším turistickým lákadlům v naší zemi. Každoročně sem zavítají desetitisíce turistů jak tuzemských, tak i zahraničních. Město samotné Vám může nabídnout nádherné historické centrum s renesančními fasádami domů, obtáčené řekou Vltavou, a pochopitelně si nikdo nenechá ujít návštěvu krumlovského zámku a jeho nádherné rozsáhlé zahrady. Český Krumlov je také doslova rájem vodáků, kteří se plaví po Vltavě, a krásu města i zámku mohou obdivovat z netradičního pohledu od říční hladiny. Pozoruhodné jsou však i okolní přírodní scenérie a výhledy, která byste si neměli nechat ujít. Kdo do Krumlova zavítá vlakem, krásy města může obdivovat přímo ze silnice blízko nádraží. Nádraží se nachází totiž na kopci, poměrně vysoko nad městem, odkud je nádherný výhled na zámek a část historického centra.

Velmi pěkné panorama se vám naskytne také při pohledu na město z jižního směru, z vrcholu Křížového vrchu. Kromě exteriérů zámku, jeho nádvoří a zahrady, byste si mohli vyšetřit čas i na tuto vyhlídku, kteří patří k těm nejkrásnějším v okolí. K vyhlídce vede modrá turistická značka a na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné. Nejúchvatnější pohled z Křížového vrchu na město je především navečer, kdy jsou domy a zámek osvětleny podvečerním Sluncem.

Další zajímavý tip na výlet je v okolí města Český Krumlov nejvyšší hora Blanského lesa – Kleť. Na vrchol Kleti vede sedačková lanovka z Krásetína a po návštěvě rozhledny se můžete posilnit v malé restauraci na jejím úpatí. Pěknou podívanou nabízí i údolí Vltavy pod zříceninou hradu Dívčí Kámen. Údolí patří k nejkrásnějším říčním korytům v České republice. Údolí je stále civilizací nedotčené, není narušené žádnou stavbou pozemní komunikace, ani přehradní hráze. Chcete-li si ještě zpestřit pobyt na Českokrumlovsku nějakým zajímavým místem, doporučujeme navštívit přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, nedaleko Loučovic u Vyššího Brodu. Součástí této rezervace jsou i tzv. Čertovy proudy, to je divoký kaňon řeky Vltavy s mnoha balvany a prahy.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 29.11.
Zataženo
-1°C
-2°C
Úterý
30.11.2021
Sněžení
0°C
1°C
Středa
1.12.2021
Déšť
4°C
4°C
Čtvrtek
2.12.2021
Zataženo
4°C
-1°C